Multidrug-Resistant Salmonella enterica Serotyp Typhimurium związany z gryzoniami cd

Pierwotni pacjenci byli określani jako ci, od których szczep wirusa wybitego serotypu typicylum S. enterica został wyodrębniony w 2004 r. I który miał kontakt ze zwierzęciem gryzoni, takim jak chomik, mysz, szczur, myszoskoczek lub świnka morska, w ciągu 7 dni przed początek choroby. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), państwowe i lokalne departamenty zdrowia oraz amerykański Departament Rolnictwa przeprowadziły śledztwo dotyczące gryzoni od pacjentów do sklepów zoologicznych, dystrybutorów i hodowców. Próbki i testy środowiskowe przeprowadzono u dystrybutorów zwierząt w Minnesocie i Gruzji. Z powodu ograniczeń jurysdykcyjnych i zasobów inne państwowe wydziały zdrowia nie przeprowadziły systematycznych testów środowiskowych domniemanej infrastruktury dla zwierząt.
Zwierzęce i środowiskowe serotypy S. enterica Typhimurium zostały wysłane do państwowych laboratoriów zdrowia publicznego w celu określenia serotypu, oznaczania wrażliwości na środki przeciwdrobnoustrojowe i podtypu PFGE. Wyniki wrażliwości na środki przeciwdrobnoustrojowe zostały potwierdzone w laboratorium CDC dla Krajowego Systemu Monitorowania Odporności na Antybiotyki – Enteric Bacteria. Trzy serotypy S. typica typhimurium od ludzi były fagowe w CDC.
Wyniki
Informacje o sprawie
Rysunek 1. Rysunek 1. Wyniki prześledzenia dla gryzoni domowych związane z wybuchem wielolekoopornego S. enterica Serotyp Typhimurium. Linie przerywane oznaczają ruch gryzoni z potwierdzonym przez hodowlę wielolekoopornym serotypem typymimurium S. enterica. Lokalizacje pacjentów, sklepów zoologicznych, dystrybutorów i hodowców są wskazywane przez państwowe skróty pocztowe: Arkansas (AR), Georgia (GA), Illinois (IL), Iowa (IA), Kentucky (KY), Michigan (MI), Minnesota (MN), Missouri (MO), New Jersey (NJ), Karolina Północna (NC), Ohio (OH), Pensylwania (PA), Karolina Południowa (SC) i Teksas (TX); jeden hodowca znajdował się w Kanadzie. Pacjenci IL-1 i IL-2 byli matką i córką wystawionymi na działanie pojedynczego zakupionego gryzonia. Przypadki wtórnego przenoszenia przez ludzi narażonych na działanie gryzoni wystąpiły w Pensylwanii (3/23/04) i Missouri (9/8/04). Szczep wirusa serotypu typhimurium S. enterica został wyizolowany zarówno z myszy Minnesota, jak i myszy z nekropolii. Serotyp Typigeurium S. enterica wyizolowano z połączonych hodowli mysich klatek transportowych, szczurzych pojemników, mysich odchodów i ściółki oraz odchodów szczura od dystrybutora z Georgii; Plamki elektroforezy w żelu pulsującym (PFGE) trzech izolatów były blisko spokrewnione z szczepem epidemicznym, z różnicą dwóch pasm. W dniu 15 sierpnia 2004 r., 780 chomików otrzymało dystrybutor Minnesota od dystrybutora Iowa. Szczep wirusa serologicznego typhimurium S. enterica został wyizolowany z narządów wewnętrznych 8 nekropsowanych chomików. Spośród tych 780 chomików 243 zostały wysłane przez dystrybutora z Minnesoty do 15 sklepów zoologicznych w czterech stanach środkowo-zachodnich. Serotyp typicaim enterium S. enterica został wyizolowany z chomika po każdym zwrocie w sklepie zoologicznym Minnesota i Iowa, a chomiki zostały poddane sekcji. Serotyp typicaimio enterica został wyizolowany z 16 z 22 niesprzedanych chomików poddanych nekropsji przez sklep zoologiczny w Illinois dostarczony przez dystrybutora w stanie Illinois; izolaty z 7 chomików zostały zgłoszone do podtypu PFGE i wszystkie były szczepem wirusa
[więcej w: sativa nasiona, lek bez recepty na nerwicę, ciekawostki o zdrowiu ]
[patrz też: parafia łososina górna, metypred ulotka, jacek kapica twitter ]