Odkrywanie epidemii – badania przesiewowe na chorobę psychiczną u nastolatków ad

W 2003 r. Nowa Komisja Prezydenta ds. Nowych Wolności w zakresie Zdrowia Psychicznego zaleciła zwiększenie kontroli przesiewowych pod kątem samobójstw i chorób psychicznych. Komisja promowała wyłącznie programy, które były dobrowolne i prowadzone z wyraźną zgodą rodziców. W 2004 r. Ustawa o pamięci Garretta Lee Smitha, nazwana od syna senatora Oregon Gordona Smitha, który popełnił samobójstwo w wieku 21 lat, przeznaczyła 82 miliony dolarów na programy zapobiegania samobójstwom młodzieży i programy wczesnej interwencji. Jednak nie wszyscy zgadzają się na badania przesiewowe nastolatków pod kątem chorób psychicznych. Jeden wokalny przeciwnik, Reprezentant Ron Paul (R-TX), który jest również lekarzem, bezskutecznie próbował uchwalić ustawodawstwo w 2005 r., Zakazując wykorzystywania funduszy federalnych do takich badań. Wierzę, że prawdziwym celem jest uczynienie screeningu obowiązkowym – powiedział Paul. Motywacja może być szczera, ale wielu z tych ludzi w rządzie są aroganccy i nie wierzą, że rodzice wiedzą, co jest najlepsze dla ich własnych dzieci.
Dobrowolne programy badań nie kolidują z prawami rodzicielskimi, ale mogą również zagrażać powszechnej – i tragicznie fałszywej – wierze, że rodzice zawsze są w stanie wiedzieć, kiedy ich dziecko ma kłopoty i potrzebuje pomocy. Faktem jest, że dzieci i nastolatki są notorycznie tajne o swojej własnej psychopatologii: rodzice są nieświadomi 90% prób samobójczych popełnionych przez nastolatków, a zdecydowana większość nastolatków, którzy próbują popełnić samobójstwo, nie ostrzega rodziców, rodzeństwa lub przyjaciół. Courtney napisała: Możesz być największym rodzicem na świecie, a twoje dziecko wciąż może mieć poważny problem, o którym nie wiesz.
Jedna z 23-letnich kobiet, z którymi przeprowadziłem wywiady, była badana, gdy miała 15 lat. Pamiętam, że byłem naprawdę przygnębiony i samobójczy po tym, jak moja kuzynka molestowała mnie seksualnie – powiedziała. Nie mogłem powiedzieć o tym rodzicom i przedawkowałem pigułki, o których nikt nie wiedział. Mówi, że jej spotkanie z personelem przesiewowym pomogło jej czuć się komfortowo, mówiąc jej rodzicom, co się z nią stało i jak ona czułem. Byli zszokowani i nie mieli pojęcia, przez co przechodziłem , powiedziała.
Biorąc pod uwagę niefortunne piętno, które wciąż jest związane z chorobą psychiczną, wielu obserwatorów postrzega badania przesiewowe jako inwazję prywatności. Jednak samobójstwo ma wpływ na zdrowie publiczne, ponieważ jest w pewnym sensie zaraźliwy: istnieje wiele dowodów na istnienie grup samobójczych wśród nastolatków, a względne ryzyko samobójstwa po narażeniu na samobójstwo innej osoby zostało oszacowane jako dwa do czterech razy wyższe wśród młodzieży w wieku od 15 do 19 lat, jak w innych grupach wiekowych.3
Niektórzy krytycy obawiają się, że pytanie nastolatków o ich nastrój lub samobójcze uczucia spowoduje niepokój lub wywoła reakcje lub zachowania samobójcze. W rzeczywistości istnieją dowody przeciwne. W jednym z badań nastolatki zostały losowo przydzielone do poddania się badaniu przesiewowemu zdrowia psychicznego z pytaniami lub bez pytań, które próbowały odczuć i zachowań samobójczych. Uczestnicy, którzy zostali zadani tym pytaniom, nie byli ani bardziej strapieni, ani bardziej samobójcy niż ci, którzy nie byli nimi. W rzeczywistości wśród studentów wysokiego ryzyka, u których występowała depresja lub próby samobójcze, ci, którzy zostali zapytani o myśli i uczucia samobójcze, po przeprowadzeniu ankiety odczuwali mniejszą depresję i samobójstwo niż ci, którym nie zadano takich pytań.
Niektórzy kwestionują skuteczność badań przesiewowych zdrowia psychicznego, argumentując, że niewiele jest dowodów na to, że ta interwencja uniemożliwia młodym ludziom popełnienie samobójstwa
[hasła pokrewne: półpasiec czy jest zaraźliwy, rezonans magnetyczny prywatnie cena, truskawiec sanatorium karpaty ]
[więcej w: vitapil ulotka, parafia chrystusa zbawiciela przasnysz, parafia chrystusa zbawiciela w przasnyszu ]