Sen: kompleksowy podręcznik

Spędzamy około jednej trzeciej naszego życia śpiącego, ale nie znamy przyczyny tego. Dlaczego przebywanie w stanie nieaktywnym i nieświadomym środowiska przez wiele godzin każdego dnia jest krytyczne dla naszego przetrwania i dla naszego fizjologicznego i psychicznego zdrowia. Co dzieje się z naszym ciałem i mózgiem, kiedy śpimy. Dlaczego filmy naszych snów mieszają rzeczywiste doświadczenia i fantazje o wiele bardziej wyszukane niż te, które tworzymy na jawie. Chociaż fizjologiczna funkcja snu pozostaje tajemnicą, badania tajemnic snu dostarczyły wielu informacji na temat złożonych procesów określających ten stan behawioralny, zaangażowane struktury mózgu i zaburzenia, które wpływają lub są związane ze snem. Ta dokładna, wieloprotokołowa książka może częściowo rekompensować brak edukacji na temat snu w szkołach medycznych, niedobór, który jest powoli korygowany z powodu ciągłych wysiłków wielu specjalistów od snu. Przygotowane przez wiodących badaczy snu i klinicystów ta 17-częściowa, 137-rozdziałowa książka jest dobrze zorganizowana i pomoże specjalistom z różnych dziedzin medycyny znaleźć i zrozumieć informacje, które są istotne dla ich pacjentów.
Omówienie podstaw snu, w tym normalne wzorce snu, regulacja homeostatyczna i okołodobowa oraz biologia i psychologia snu, przygotowuje czytelników do szczegółowych opisów zespołów związanych ze snem. Książka obejmuje objawy, przyczyny, konsekwencje i leczenie określonych stanów, takich jak bezsenność, nadmierna senność, zaburzenia oddychania podczas snu, zaburzenia rytmu okołodobowego i zaburzenia ruchowe związane ze snem.
Fast-Asleep – barwna akwaforta Jamesa Gillraya. Wydane przez H. Humphrey, Londyn, 1806.
Z Wellcome Library w Londynie.

Oddzielne rozdziały poświęcone konkretnym grupom pacjentów oferują wgląd w zaburzenia snu typowe dla tych grup. Pediatrzy, gerontolodzy, specjaliści od zdrowia kobiet, kardiolodzy, endokrynolodzy, neurolodzy i psychiatrzy mogą znaleźć cenne informacje na temat zaburzeń snu, które mogą być podstawą skarg ich pacjentów lub rezultatów leków stosowanych w leczeniu pierwotnej choroby. Książka obejmuje również zaburzenia snu w specjalnych grupach pacjentów (np. Tych, którzy cierpią na infekcję ludzkim wirusem upośledzenia odporności lub dochodzi do siebie po operacji kardiochirurgicznej) i specjalnych grupach zawodowych (np. Studenci, pracownicy zmianowi i pracownicy służby zdrowia).
Kliniczne objawy zaburzeń snu są dobrze opisane i sugerowane są podejścia terapeutyczne, jeśli są dostępne. Wiele rysunków i tabel w wygodny sposób podsumowuje naukowe koncepcje oraz strategie diagnostyczne i terapeutyczne. Metody stosowane do diagnozowania i leczenia zaburzeń snu są opisane w całej książce. Są one jednak przedstawione bardziej szczegółowo w ostatnim zestawie rozdziałów, co ułatwia znalezienie odpowiedzi na konkretne pytanie metodologiczne.
Gorąco polecam tę książkę klinicystom i studentom medycyny, którzy chcieliby dobrze spać, wiedząc, że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby uśpić swoich pacjentów w stanie relaksu i zdrowia.
Irina V. Zhdanova, MD, Ph.D.
Boston University School of Medicine, Boston, MA 02118
[email protected] edu
[więcej w: enel med rejestracja online, rajeckie teplice baseny, sativa nasiona ]
[więcej w: parafia żyraków, parafia jaroszów, parafia tokarnia ]