Zbawienie przez rejestrację

Robert Motzer nie był zadowolony, gdy dowiedział się, że jego rękopis dotyczący leczenia raka nerki sunitynibem nie może zostać uwzględniony w publikacji. Jego referat został odrzucony nie na podstawie przekazanej przez niego nauki lub priorytetów redakcyjnych czasopisma, ale z powodu niewystarczającej rejestracji badania w bazie danych ClinicalTrials.gov. Członkowie personelu Dziennika regularnie sprawdzają rejestrację bazy danych prób, które są rozważane do publikacji. Rejestracja dostarczona przez Dr Motzer – NCT00083889 w ClinicalTrials.gov – nie spełniała standardów ustanowionych przez Międzynarodowy Komitet Redaktorów Czasopism Medycznych (ICMJE) .1 Rejestrację tę złożył Pfizer, sponsor badania. W dniu 26 sierpnia 2005 r. Sponsor wprowadził następujące elementy w polu miar wynikowych: Informacje o wynikach pierwotnych (wtórnych) zostały pominięte z powodu [jego] wrażliwości handlowej i zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Od tego wpisu dotyczącego Wynik badania był wyraźnie nieformalny, na tej podstawie podjęto decyzję, aby dalej nie traktować rękopisu.
Biorąc pod uwagę, że artykuł pojawia się w tym wydaniu czasopisma, 2 jest wyraźnie więcej do tej historii. Krótko po tym, jak Motzer został poinformowany, że jego rękopis nie może być brany pod uwagę, Dziennik dowiedział się, że jeden ze swoich współautorów zarejestrował próbę za pośrednictwem jednego z centrów walki z rakiem, a nie za pośrednictwem Pfizera. W czerwcu 2005 r. Rejestracja w ClinicalTrials.gov, NCT00098657 zawierała informacje w każdym z pól wymaganych przez ICMJE. Dzięki tej drugiej rejestracji manuskrypt spełnił wymagania, które należy uwzględnić w publikacji.
W ubiegłym roku Pfizer zmienił swoją postawę w zakresie rejestracji badań klinicznych. Żaden z wpisów w bazie danych dotyczących 115 prób zarejestrowanych przez Pfizer od początku 2006 r. Nie zawiera informacji ani w polu interwencji ani w polu wyników, chociaż wciąż jest kilka rekordów Pfizera utworzonych przed 2006 r., W których brakuje niektórych z tych informacji. . Pfizer nie jest sam: od początku 2006 r. Inne firmy farmaceutyczne poprawiły również sposób rejestrowania badań. Według stanu na dzień grudnia 2006 r. 2983 zarejestrowanych w przemyśle farmaceutycznym zgłoszeń w ClinicalTrials.gov w ubiegłym roku, 8% brakowało informacji na temat wyników (z 26% z 5355 rejestracji w branży zgłoszonych przed stycznia 2006 r.), i żadnemu nie brakowało nazwy interwencji. (W niewielkiej liczbie prób zarejestrowanych przed 2006 r. Nadal brakowało nazw interwencji.) Mimo że można zrobić więcej, należy podnieść tę poprawę jakości rejestracji.
W obecnym przypadku nieautentyczna duplikacja autora pozwoliła na opublikowanie artykułu w dzienniku zgodnym z ICMJE, ale lepszym rozwiązaniem dla autorów w przyszłości byłoby koordynowanie ze sponsorami badania w celu zapewnienia, że dostarczony zostanie pojedynczy, informacyjny rejestr rejestracji. . Badania wielostanowiskowe, w tym prowadzone w wielu krajach, powinny być również rejestrowane pod jednym rekordem. Zapewnienie prawidłowej rejestracji wymaga ścisłej współpracy badaczy, sponsorów i innych urzędników zajmujących się badaniami.
Badacze mogą skontaktować się z bazą danych rejestru, jeśli nie są pewni, czy ich badanie zostało już zarejestrowane
[więcej w: parafia chrystusa zbawiciela przasnysz, odczulanie lublin, dentysta kraków ruczaj ]
[podobne: vitapil ulotka, parafia chrystusa zbawiciela przasnysz, parafia chrystusa zbawiciela w przasnyszu ]