Kwestia depresji przeciwdepresyjnej – rozważanie ryzyka samobójstwa podczas leczenia depresji nastolatków cd

Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik rezygnacji z leczenia depresyjnego, niezbędna jest systematyczna identyfikacja pacjentów, którzy są opóźnieni w obserwacji. Biorąc pod uwagę naturę depresji, często konieczne będzie aktywne docieranie. Chociaż brakuje nam wyraźnych dowodów na to, że częstsze wizyty kontrolne zmniejszają ryzyko samobójstwa, badania z randomizacją z udziałem dorosłych wyraźnie wykazują, że systematyczne obserwacje zwiększają prawdopodobieństwo wyzdrowienia z depresji. Samobójstwo jest najbardziej przerażającym wynikiem choroby psychicznej. Spośród 10 tysięcy dzieci i nastolatków, którzy zaczynają przyjmować leki przeciwdepresyjne na depresję, około 6 zginie w wyniku samobójstwa w ciągu najbliższych 6 miesięcy, a kolejnych 30 zostanie hospitalizowanych po poważnej próbie samobójczej. W przypadku dorosłych odpowiednie liczby to 4 zgony samobójcze i 10 hospitalizacji z powodu prób samobójczych. Spośród tych 10 000 dzieci i nastolatków około 3000 przestanie przyjmować leki w ciągu kilku tygodni, 4000 nigdy nie wróci na dalszą wizytę, a 6000 nie wyzdrowieje z depresji w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Chociaż tempo stosowania leków przeciwdepresyjnych dramatycznie wzrosło zarówno u dorosłych, jak iu nastolatków w ciągu ostatnich 20 lat, rozczarowująca jakość i wyniki leczenia depresji niewiele się zmieniły. Nasze leczenie depresji jest coraz szersze, ale często jest tylko kilka centymetrów.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Simon zgłasza otrzymywanie opłat konsultingowych i grantów badawczych od Wyeth oraz opłat konsultingowych od Bristol-Myers Squibb.
Author Affiliations
Dr Simon jest badaczem w Centrum Studiów Zdrowotnych w Grupowej Spółdzielni Zdrowia w Seattle i jest przewodniczącym Naukowej Rady Doradczej Depresji i Bipolar Support Alliance, która jest finansowana przez firmy farmaceutyczne i medyczne, a także przez prywatne darowizny.

[podobne: zioła światłouczulające, apteka internetowa tanie leki, ośrodek dla osób uzależnionych ]
[patrz też: vitapil ulotka, parafia chrystusa zbawiciela przasnysz, parafia chrystusa zbawiciela w przasnyszu ]