Multidrug-Resistant Salmonella enterica Serotyp Typhimurium związany z gryzoniami ad

Następnie doszło do licznych zgonów chomików, a dalsze dostawy gryzoni z dystrybutora z Minnesoty do sklepów zoologicznych zostały wstrzymane. Osiem chomików z biegunką, letargiem i szorstką sierścią zostało ostatecznie przesłanych do Laboratorium Diagnostycznego Weterynarii Uniwersytetu w Minnesocie w celu przeprowadzenia badania pośmiertnego. Aby zaoszczędzić zasoby, sześć chomików podzielono na trzy grupy po dwie chomiki każda i zebrano zebrane próbki tkanek z każdej grupy. Grupę B Salmonella (4, 5) wyizolowano z wątroby, jelita lub płuc dwóch indywidualnych chomików i wszystkich trzech par chomików. Izolaty zostały potwierdzone jako serotyp Typigeurium S. enterica i poddane elektroforezie żelowej w pulsacyjnym polu (PFGE) w Ministerstwie Zdrowia stanu Minnesota10. Wszystkie izolaty serotypu chomika S. enterica typhimurium były nierozróżnialne przez PFGE.
Identyfikacja i opis kliniczny początkowych przypadków u ludzi
Zapytanie do National Molecular Subtyping Network for Food Disease Surveillance (PulseNet) Bazy danych Salmonella we wrześniu 2004 ujawniło, że wzorzec PFGE izolatów chomika był niezbyt częsty, reprezentujący 23 z 17 737 izolatów serotypu Typhimurium S. enterica uzyskanych od 1998 (0,1%). W wyniku rutynowego nadzoru izolaty z tym wzorem od pacjenta w Południowej Karolinie i pacjenta w stanie Minnesota zostały złożone odpowiednio w czerwcu 2004 r. I sierpniu 2004 r. Rodziny tych pacjentów zostały ponownie przeanalizowane pod kątem możliwej ekspozycji na gryzonie.
Karolina Południowa
W czerwcu 2004 r. 4-letni chłopiec był hospitalizowany przez 5 dni z gorączką (temperatura, 40,6 ° C), wodnistą biegunką i skurczami brzucha. W hodowli kału uzyskano serotyp Typimurium S. enterica. Dziewięć dni przed nadejściem choroby chłopca jego rodzina kupiła chomika ze sklepu zoologicznego; chomika został znaleziony martwy 2 dni później.
Minnesota
W sierpniu 2004 roku 5-letni chłopiec miał biegunkę (początkowo krwawą) trwającą 14 dni, skurcze brzucha, wymioty i gorączkę (temperatura 39,4 ° C). W hodowli kału uzyskano serotyp Typimurium S. enterica. Cztery dni przed nadejściem choroby chłopca jego rodzina kupiła mysz ze sklepu zoologicznego. Mysz stała się letargiczna i rozwinęła biegunkę natychmiast po zakupie; niemniej chłopiec często go obchodził i całował. Tydzień po zakupie mysz zmarła; został zamrożony, a następnie przesłany do Ministerstwa Zdrowia w Minnesocie. Hodowle płuc myszy, połączona wątroba i śledziona oraz jelita dawały izolaty serotypu S. enterica typhimurium, które były nieodróżnialne od izolatu chłopca przez PFGE.
Badania epidemiologiczne, środowiskowe i laboratoryjne
Przypadki Minnesota i Karolina Południowa doprowadziły do krajowego poszukiwania dodatkowych infekcji salmonellą u ludzi, które potencjalnie były związane z gryzoniami dla zwierząt domowych. Baza danych PulseNet National Salmonella została sprawdzona dla izolatów, które pasowały do szczepu epidemii (tj. Które były nierozróżnialne przez PFGE z izolatów ludzkich z Południowej Karoliny i Minnesoty). Departamenty zdrowia stanów, w których znajdowały się takie izolaty, proszono o przeprowadzenie wywiadu z pacjentami lub ich rodzicami na temat kontaktu z gryzoniami
[więcej w: lek bez recepty na nerwicę, apteka internetowa tanie leki, wzór recepty dla seniora ]
[więcej w: jak wytępić wszy, akashanet, nfz opole sanatoria lista oczekujących ]