Opieka zdrowotna na wzgórzu – Demokraci Ustaw agendę cd

Pelosi wielokrotnie powtarzał, że zajmie się jej młotkiem w imieniu dzieci amerykańskich . Sukces takiego wysiłku może spowodować, że Kongres zdecyduje się rozszerzyć państwowy program ubezpieczeń zdrowotnych (SCHIP), który został zatwierdzony w 1997 r. wsparcie dwustronne, ale które wygasa 30 września 2007 r. SCHIP oferuje państwowym funduszom federalnym zwiększenie zasięgu dla dzieci w rodzinach, których dochód stawia ich ponad limitami kwalifikowalności dla Medicaid, ale których nie stać na prywatne ubezpieczenie. Każde państwo korzystało z SCHIP w jakiejś formie, a program obejmuje obecnie około 4 milionów dzieci, podczas gdy Medicaid pokrył dodatkowe 22 miliony w 2005 roku. Kongresem w komisji jest Kongres w pracy, więc priorytety prawodawców, którzy przewodniczą odpowiednim panelom, w dużej mierze stworzą nowy program zdrowotny. Jednym z narzędzi, które Republikanie używali oszczędnie, było upoważnienie Kongresu do badania polityki i wyników agencji wykonawczych. Demokraci z pewnością zwiększą nadzór agencji wykonawczych, w tym FDA, która nie ma stałego komisarza przez większość prezydentury George a W. Busha i była uwikłana w kontrowersje związane z opóźnieniem jej nadawania bez recepty. awaryjne środki antykoncepcyjne i sposoby radzenia sobie z nimi w zakresie bezpieczeństwa. W 7-letniej niespodziance Senat przegłosował od 80 do 11, aby potwierdzić, że Andrew C. von Eschenbach jest komisarzem FDA po tym, jak jego nominacja została wstrzymana na miesiące przez senatorów protestujących przeciwko różnym aspektom pracy agencji. Von Eschenbach będzie spędzał wiele godzin przed co najmniej trzema komitetami Kongresu pod przewodnictwem senatora Edwarda M. Kennedy ego (D-MA) i przedstawicieli Johna Dingella (D-MI) i Henry ego A. Waxmana (D-CA), który planuje zwoływać przesłuchania w FDA, zajmując się takimi kwestiami, jak bezpieczeństwo narkotyków i żywności oraz upolitycznienie nauki. Kennedy, nowy przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur oraz jego poprzednik, senator Michael B. Enzi (R-WY), są współsponsorami projektu ustawy o bezpieczeństwie narkotyków, którą Waxman określił jako dobry punkt wyjścia Do rozważań w nowej sesji.
Po 12 latach rządów republikańskich na Kapitolu, można by oczekiwać, że Demokraci będą się bali, by zemścić się na swoich rywalach. Ale starsi demokraci, w tym Kennedy, Dingell i Rangel, którzy od dawna pracowali na Kongresach, którzy nie osiągnęli postępu w ważnych sprawach, radzili młodszym kolegom oprzeć się pokusie i dążyć do współpracy ponadpartyjnej, kiedy tylko jest to możliwe. Nawet w spolaryzowanym środowisku ostatniego Kongresu ustawodawcy, którzy pracowali nad zniesieniem podziału partyjnego, wykazali, że dwubiegunowość jest jedyną prawdziwą przepustką do sukcesu. Przez wiele lat Kennedy był wzorowy pod tym względem i wysiłki te przyniosły wiele dywidend, w tym ustawę o przenośności ubezpieczeń zdrowotnych i odpowiedzialności, uzgodnioną z przedstawicielem Billa Archera (R-TX), ustawą SCHIP współsponsorowaną z senatorem Orrinem Hatchiem (R- UT), a teraz jego współsponsorowanie ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa leków z Enzi.
Po odroczeniu Kongresu w dniu 8 grudnia, pozostawiły one kluczowe zadania niezałatwione, wymuszając kwestie na porządku obrad nowej sesji; obejmują one 9 z 11 rachunków na temat środków na finansowanie działań rządowych, w tym działań Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Kongres przyjął zatem stałą rezolucję, która do 15 lutego finansuje działania agencji na poziomie z 2006 r., Które są niższe niż to, co przewiduje przyjęcie w momencie uchwalenia środka z 2007 r. Kongres opuścił również wiszące ustawodawstwo zatwierdzone przez Senat, aby przyspieszyć przyjęcie technologii informatycznych przez pracowników służby zdrowia, ale w ciągu ostatnich kilku godzin, ponownie autoryzowane National Institutes of Health. Wraz z otwarciem nowego Kongresu, partyjna polityka z pewnością odegra kluczową rolę, ale stopień, w jakim można znaleźć rozwiązania palących problemów, może w mniejszym stopniu zależeć od tego, w jaki sposób wchodzą w nie prawodawcy z obu stron, niż od tego, jak republikanie odnoszą się do prezydenta Busha. Jeżeli wrogość dominuje w tych stosunkach, postęp na wielu frontach może być długotrwały i bolesny.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Przedstawicielem Jimem Cooperem (D-TN) można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Pan Iglehart jest krajowym korespondentem czasopisma.

[przypisy: lekarz stomatolog a lekarz dentysta, dermatolog na nfz kraków, zioła światłouczulające ]
[hasła pokrewne: halitoza wikipedia, trifas, parafia babiak ]