Seks, narkotyki, więzienia i HIV

Pewnego ranka w ośrodku średniego bezpieczeństwa w więzieniu stanu Rhode Island, pan M, czarny więzień w średnim wieku, opisał niektóre z ryzykownych zachowań, których był świadkiem podczas służby. Widziałem to wszystko, powiedział, uśmiechając się i przewracając oczami. Prowadzimy wiele ryzykownych działań seksualnych. . . . Niemal co sekundę lub minutę ktoś się skrada i coś robi. Niektórzy uczestnicy są homoseksualni, dodał; inni są ciekawi, biseksualni, znudzeni, samotni i. . . eksperymentowanie. Podobnie jak we wszystkich więzieniach w USA, seks jest nielegalny w placówce; jak w prawie wszystkich, prezerwatywy są zabronione. Niektórzy więźniowie starają się zachować środki ostrożności, tworząc prowizoryczne prezerwatywy z lateksowych rękawiczek lub torebek z kanapkami. Większość jednak jest tak sfrustrowana, że nie myśli o konsekwencjach, z wyjątkiem późniejszych – powiedział pan M. Narkotyki, a czasem igły i strzykawki znajdują się wewnątrz ścian. Widziałem tych, którzy po prostu nie dbają, powiedział pan M. Dzielą się igłami i nie potrzebują minuty, aby je spłukać. W latach 90. XX wieku, powiedział, przez garść przybywały igły , ale urzędnicy więzienia zatrzymali ten ruch, a więźniowie, którzy biorą nielegalne narkotyki zwykle prychają lub połknąć je. Tatuowanie, choć również zabronione, było czasami popularne. Wielu ludzi, których znam, złapało zapalenie wątroby z tatuażu – powiedział pan M. Używają zszywek, gwoździa. . . wszystko z punktem .
Pan M przeszedł właśnie kontrolę wykonaną przez dr Josiaha D. Richa, profesora medycyny w Brown University Medical School, który zapewnia mu opiekę medyczną w ramach wieloletniej umowy między Brown and the Adult Correctional Institute w Cranston . Dwa lata temu Pan M był hospitalizowany z zapaleniem płuc i zapaleniem opon mózgowych. Byłem przerażony i zaprzeczałem, powiedział. Teraz, dzięki leczeniu lekami antyretrowirusowymi, Czuję się świetnie i czuję się dobrze – relacjonował. Jestem nosicielem wirusa HIV i wciąż jestem zdrowy i wciąż wyglądam fantastycznie .
Amerykańscy eksperci ds. Zdrowia publicznego uważają, że praktyki poradnictwa i testowania w zakresie chorób niedoboru odporności (HIV) w szpitalu w Rhode Island, opieka medyczna i usługi wstępne należą do najlepszych w kraju. Jednak zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi zmniejszenia ryzyka przenoszenia wirusa HIV w więzieniach, wszystkie amerykańskie systemy więzienne są niewystarczające. Uznając, że seks odbywa się w więzieniu pomimo zakazów, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV / AIDS (UNAIDS) zalecają od ponad dekady udostępnianie więźniom prezerwatyw. Zalecają także, aby więźniowie mieli dostęp do wybielacza do czyszczenia sprzętu do iniekcji, że programy leczenia uzależnień i programy leczenia metadonem są oferowane w więzieniach, jeśli są one świadczone we wspólnocie, i że należy rozważyć programy wymiany igieł.
Więzienia w kilku krajach Europy Zachodniej oraz w Australii, Kanadzie, Kirgistanie, Białorusi, Mołdawii, Indonezji i Iranie przyjęły niektóre lub wszystkie z tych podejść do redukcji szkód , przynosząc w dużej mierze pozytywne wyniki. Na przykład programy zapewniające sterylne igły i strzykawki zostały ustanowione w około 50 więzieniach w ośmiu krajach; oceny takich programów w Szwajcarii, Hiszpanii i Niemczech nie wykazały wzrostu zażywania narkotyków, radykalnego spadku dzielenia się igłami, braku nowych przypadków zakażenia wirusem HIV lub zapalenia wątroby typu B lub C, a także żadnych zgłoszonych przypadków użycia igieł jako broni1. Niemniej jednak w Stanach Zjednoczonych prezerwatywy są obecnie dostępne w ograniczonym zakresie tylko w dwóch państwowych systemach więziennych (Vermont i Mississippi) i pięciu systemach więzienia dla hrabstw (Nowy Jork, Filadelfia, San Francisco, Los Angeles i Waszyngton, DC)
[więcej w: truskawiec sanatorium karpaty, terapia poznawczo behawioralna warszawa, lek bez recepty na nerwicę ]
[podobne: halitoza wikipedia, trifas, parafia babiak ]